Jennifer Morrison info

5. března 2008 v 18:31 |  Allison Cameron

Dr. Allison Cameron(Jennifer Morrison)

Arlington Heights v Illinois. Absolvovala ve Prospect High School v roce 1997, hrála na klarinet ve školní pochodové kapele, zpívala ve sboru a dělala roztleskávačku školního týmu. Studovala Divadlo a Angličtinu na Loyola University v Chicagu a absolvovala v roce 2000. Studovala i herectví se společnosti Steppenwolf Theatre, poté odjela do Los Angeles, kde započala kariéru ve filmu a televizi.
Jen začala svou kariéru jako dětská hvězda, když začala účinkovat v reklamě pro JC Penney, Montgomery Ward a dále pro Rice Krispies a Mondos. Když jí bylo deset let, objevila se na obálce Sports Illustrated for Kids s basketbalistou Michaelem Jordanem. V patnácti letech hrála ve svém debutovém filmu Křižovatka jako dcera Richarda Gera a Sharon Stone. Později se objevila jako Samantha ve filmu Ozvěny mrtvých s Kevinem Baconem. Její první hlavní role přišla roku 2000 ve filmu Temná Legenda 2, od té doby hrála ve filmech Skřípění s Adamem Brodym, Přežít vánoce s Benem Affleckem a Jamesem Gandolfinim a v Mr. & MRs. Smith s Bradem Pittem a Angelinou Jolie.
Před přijetím jedné z hlavních rolí, imunologa Dr. Allison Cameronové v seriálu Dr. House roku 2004, pracovala na několika seriálech včetně Touched by an angel a Dawsonův svět. V roce 2005 začala s produkováním nezávislého filmu Flourish. Jennifer se objevila ve videoklipech Nicka Lachey ("Shut up"), The Donnas ("Too Bad About Your Girl") a Jack's Mannequin "Dark Blue".
Jennifer Morrison je nejstarší ze tří dětí narozených Davidovi a Judy Morrisonovým. Prvně jmenovaný byl oceněn cenou "Teacher of the Year by the Illinois State Board of Education". Její sestra Julia Kay Morrisonová a bratr Daniel jsou studenty University of Illinois.
Od roku 2004 má milostný vztah s Jessem Spencerem, který hraje jednu z hlavních rolí v Dr.House. V lednu 2007 oznámil časopis People jejich zasnoubení v Paříži. Jejich mluvčí prohlásil, že datum svatby ještě není stanoveno. V rozhovoru pro Post-Golden Globes Jen uvedla, že ji Spencer požádal o ruku 23. prosince 2006 na Eiffelově věži. Nyní žije se Spencerem v San Fernando Valley.
Filmografie:
2007 - Big Stan
2005 - Mr. & Mrs. Smith
2004 - Dr. House
1999 - Ozvěny mrtvých
1998 - Dawsonův svět
Známé fakty postavy:
- pracovala na klinice 6 měsíců před první episodou.
- říká, že do 17 je bez kriminálních záznamů.
- nechodila do školy tak dobré jako John Hopkins
- byla nejlepší ve svoji třídě, ale ne nejoblíbenější
- internistka v Mayo Clinic.
- ateistka
- byla vdaná 6 měsíců s mužem, který měl rakovinu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama